27 lipca 2021

Pierwsze noszenie soczewek kontaktowych

Pierwsze wyjście na zewnątrz w soczewkach kontaktowych to niesamowita chwila. Gdziekolwiek spojrzysz, możesz dostrzec szczegóły na znakach drogowych, liście na drzewach - wszystko jest idealnie ostre. Technologia produkcji soczewek kontaktowych w ciągu ostatniej dekady sprawiła, że są one bardziej komfortowe niż kiedykolwiek. Jednak nadal możesz być niepewny, czego możesz się spodziewać podczas pierwszego dopasowania soczewek kontaktowych. Oto jak może wyglądać Twoje pierwsze dopasowanie:

1. Badanie ostrości wzroku

Jednym z pierwszych kroków do dopasowania soczewek kontaktowych jest badanie ostrości wzroku, czyli inaczej mówiąc badanie mapy oczu. Lekarz okulista zapozna się z Twoją historią i określi poziom Twojej recepty.

2. Testy zdrowia oczu

Skuteczne noszenie soczewek zaczyna się od zdrowych oczu, dlatego okulista dokładnie sprawdzi, czy nie cierpisz na zaburzenia i choroby oczu, z których niektóre nie mają żadnych zewnętrznych objawów.

3. Testy dopasowania

soczewki

Jeżeli krzywizna soczewki kontaktowej jest zbyt płaska lub zbyt stroma dla Twojego oka, możesz odczuwać dyskomfort. Jeśli kształt Twojej rogówki jest nieregularny, możesz potrzebować specjalnego typu soczewek zwanych soczewkami torycznymi. Firma oferuje soczewki toryczne w wersji dwutygodniowej, toryczne wieloogniskowe oraz toryczne do przedłużonego noszenia. Zostanie również zmierzony rozmiar Twojej źrenicy i tęczówki.

4. Podanie soczewek próbnych

Po badaniu lekarz zada Ci kilka pytań: czy uprawiasz sport, czy masz sezonowe alergie, czy podróżujesz? Określi on właściwy harmonogram noszenia soczewek dla Twojego stylu życia i poda Ci parę próbną. Przynieś ten kupon, jeśli chcesz wypróbować darmową parę soczewek. Po założeniu soczewek i ich wyregulowaniu przez kilka minut, zostanie sprawdzone ich dopasowanie oraz Twój wzrok.

5. Instrukcja

Jeśli soczewki są wygodne i pozwalają Ci widzieć wyraźnie, Twój okulista omówi jak zakładać i zdejmować soczewki oraz jak prawidłowo je czyścić i pielęgnować. Oto mały przewodnik, do którego możesz się odwołać na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał.

6. Wizyta kontrolna

Po tygodniu, Twój okulista zaprosi Cię na wizytę kontrolną, aby upewnić się, że dopasowanie jest nadal dobre. Jeśli jesteś zadowolony, możesz zamówić lub czasami zabrać do domu nową dostawę soczewek kontaktowych tego samego dnia.

Kilka tygodni po pierwszym noszeniu soczewek kontaktowych będziesz już profesjonalistą i będziesz się zastanawiać, jak mogłeś się bez nich obejść.

Dowiedz się więcej na: http://arturbramora.pl/