7 lipca 2015

Okulary progresywne

Zazwyczaj okulary, które mają progresywny charakter będą polecane takim osobom, które potrzebują okularów do patrzenia na różne odległości. W ten sposób można bowiem wyeliminować konieczność posiadania większej liczby okularów.

okulary progresywnePraktyczne będą one między innymi dla osób powyżej 40 roku życia. Wtedy oko ma już problem z akomodacją i co za tym idzie - będzie problem z widzeniem w różnych odległościach. Okulary tego typu powinny być dobierane w zależności od tego jakie preferencje ma konkretny pacjent. Przy wyborze szkieł należy kierować się następującymi kwestiami:

- wykonywana praca i codzienne czynności. Inna będzie praca w biurze a inna osoby działającej w terenie i potrzebującej możliwości wyraźnego widzenia różnorakich elementów zarówno z bliska jak i z oddali

- czas spędzany przed komputerem czy laptopem. Jeśli długo siedzi się przed ekranami trzeba wybrać okulary, które będą minimalizować skutki odczuwania promieniowania niebieskiego UVA oraz UVB

- finansowe możliwości danego pacjenta co do kupowanych okularów

- okulary progreswyneczy w rodzinie, gdzie będą okulary są dzieci, trzeba wybrać takie okulary, które będą dla nich bezpieczne: w tym wypadku polecamy antyalergiczne oprawki i nieszklane soczewki.

Jakie są korzyści z używania okularów z progresywnymi soczewkami?

W tym przypadku możemy mieć tylko jedno okulary do patrzenia z odległości oraz z bliska. Nie trzeba zmieniać okularów do czytania czy patrzenia w dal. Zaletą będzie także wygląd ponieważ prezentują się jak okulary jedno ogniskowe i nie ma tutaj podziału takiego jak w dwuogniskowych.