9 lipca 2015

Okulary półprogresywne (tzw. biurowe)

Stosowanie okularów półprogresywnych pozwala na dobre widzenie przedmiotów, które znajdują się w bliskiej odległości oraz takich oddalonych pośrednio. Jest to propozycja przygotowana dla tych osób, które dobrze widzą w dali, ale potrzebują okularów, by patrzeć na to co znajduje się blisko orz potrzebują również okularów, które są potrzebne do patrzenia pośredniego.

okulary biuroweTakie soczewki będą się różnić od soczewek progresywnych tym, że nie ma tutaj obszaru do patrzenia w dal. Pole widzenia przedmiotów, które są blisko i położone pośrednio będzie większe i szersze dzięki temu są takie sytuacje, w których soczewki takie mogą się sprawdzić lepiej niż soczewki progresywne. Mówi się o półprogresywnych soczewkach jako o takich, które przeznaczone są do pracy w biurze. Zalecane są osobom, które:

- takie okulary będą potrzebne do czytania oraz do pracy przy komputerze

- chcą mieć komfort widzenia tych przedmiotów, które są blisko oraz średnio oddalone

- grają na instrumentach muzycznych, szyją, malują

okulary półprogresywne Bardzo dobrze sprawdzają się u wszystkich takich osób, które wykonują zadania związane z pracą biurową. Soczewki takie sprawdzają się przy wczesnych presbiopach*, ponieważ dzięki nim uzyskuje się zdecydowanie większy komfort pracy.

*Presbiopia to inaczej starczowzroczność - pojawia się gorsze widzenie w bliskich odległościach ponieważ oko traci zdolność akomodacji. To proces, który wynika między innymi z tego, że nasz organizm się starzenie i gałki oczne mają mniejszą elastyczność i przez to pojawia się problem z widzeniem.