18 lutego 2023

Let's Get Sporty: Porady dotyczące komfortu noszenia okularów podczas biegania

Jeśli jesteś biegaczem i nosisz okulary, wiesz, jak trudne może być połączenie tych dwóch rzeczy. Noski uwierają, oprawki wysuwają się z pozycji, a wilgoć zbiera się na soczewkach, powodując, że musisz je czyścić co 10 sekund. Dobra wiadomość jest taka, że mamy kilka prostych wskazówek, które sprawią, że bieganie w okularach na receptę lub okularach przeciwsłonecznych będzie bardziej komfortowe.

Korzyści z okularów sportowych

Jeśli masz problemy z bieganiem w okularach na receptę, możesz rozważyć zakup pary okularów sportowych lub przeciwsłonecznych. W przeciwieństwie do codziennych okularów na receptę i okularów przeciwsłonecznych, okulary sportowe i okulary na receptę są specjalnie zaprojektowane z zawiniętymi ramionami świątyni i wygodnymi noskami, aby utrzymać okulary przed zsunięciem się z twarzy podczas aktywności. Â Dla dodatkowej ochrony, dodać odporne na uderzenia soczewki, takie jak poliwęglan lub Trivex, do ramki sportowej. Zarówno poliwęglan, jak i Trivex oferują 100% ochronę przed promieniowaniem UV, co jest koniecznością w przypadku sportów na świeżym powietrzu. Poliwęglanowe soczewki polaryzacyjne to kolejna świetna opcja, ponieważ redukują one odblaski i poprawiają przejrzystość w jasnym słońcu.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich okularów sportowych

  1. Zainwestuj w lekkie oprawki - Nie daj się uwieść ciężkim okularom. Upewnij się, że oprawki są wykonane z lekkiego materiału, takiego jak plastik TR90.
  2. Dobrze dopasuj okulary - okulary powinny znajdować się na tyle blisko oczu, aby nie docierało do nich światło, a rzęsy nie dotykały soczewki. Zauszniki powinny dobrze przylegać do głowy, aby nie powodować dyskomfortu po kilku godzinach noszenia.
  3. Wybierz oprawkę wysokiejjakości - oprawka powinna być jak najbardziej wytrzymała, a jednocześnie plastyczna i elastyczna. Pomoże to zmniejszyć ryzyko urazu podczas upadku, ponieważ okulary będą "ustępować" zamiast się łamać.
  4. Rozważ pasek - Wiele osób używa paska, aby utrzymać okulary na miejscu podczas ćwiczeń. Może to pomóc w utrzymaniu okularów na miejscu podczas biegu.
  5. Chroń swoje soczew ki - wysokiej jakości powłoka antyrefleksyjna, dzięki której krople potu nie będą się zbierać, poprawi Twoje widzenie w czasie największej wydajności. Wybieraj specjalne powłoki soczewek, które zapobiegają odbijaniu światła i rozmazywaniu się kropel wody.

Jak zapobiegać zaparowaniu okularów

  1. Upewnij się, że maska przylega do mostka nosa i odsuń lekko oprawki od oczu, aby zwiększyć cyrkulację powietrza.
  2. Wetrzyj niewielką kroplę mydła w płynie do wnętrza soczewek. Spłucz szybko i wysusz na powietrzu przed nałożeniem maski na twarz.
  3. Nałóż na soczewki odrobinę kremu do golenia i wytrzyj czystą szmatką.
  4. Jeśli metody DIY nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wypróbuj spray "anti-fog" taki jak ten, którego używają pływacy.

Zapoznaj się z naszą ofertą okularów sportowych. Możemy dostosować każdą parę do Twojej dokładnej recepty. Pamiętaj o corocznym badaniu wzroku i aktualizacji soczewek po zmianie recepty, aby zawsze widzieć jak najlepiej.