16 lipca 2015

Soczewki progresywne

soczewki progresywnePrzy użyciu soczewek progresywnych można sobie zapewnić poczucie ostrego widzenia z każdej odległości oraz w każdym kierunku. Nie ważne co będzie się robić: pracować, odpoczywać, uprawiać sport to zawsze można się zdecydować na okulary z soczewkami progresywnymi, dzięki którym:

- mamy szerokie pole widzenia i to w każdej odległości

- mamy minimalny poziom zniekształcenia a obraz jest stabilizowany

- mamy poczucie stabilności w każdej sytuacji

- mamy odpowiednie przejście między widzeniem w dali i z bliska.

W sprzedaży obecnie znajduje się wiele różnych propozycji, jeśli chodzi o soczewki progresywne. Najczęściej kupuje się zaawansowane soczewki, które określa się jako indywidualne. Oprócz badania wzroku ta grupa soczewek bierze także pod uwagę czy nosi się okulary, jaki jest kąt pochylenia czy odległość od rogówki. To jak wykorzystujemy wzrok również będzie bardzo ważne, trzeba wziąć pod uwagę jakie się ma przyzwyczajenia. Określa się niekiedy takie soczewki jako szyte na miarę. Otrzymując masę ważnych informacji na nasz temat producent rozpoczyna przygotowanie soczewek, których konstrukcja będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

soczewka progresywnaSoczewki progresywne, które mają indywidualny charakter są także bardzo często przygotowane w technologii obróbki cyfrowej, gdzie mamy progresję na wewnętrznej stronie soczewki. Jeśli chodzi o soczewki, które mają progresję po zewnętrznej stronie progresji to można mówić o jej tradycyjnej formie produkcyjnej oraz tańszej pod kątem ekonomicznym wersji. Takie soczewki mają starszą konstrukcję ale będą tańsze niż te nowoczesne i odpowiednie dla klientów z mniejszymi wymaganiami. Przy soczewkach progresywnych można oczekiwać naturalnego widzenia we wszystkich odległościach. Są one tak zrealizowane, że pojawia się płynne przejście miedzy widzeniem z daleka i z bliska. Nie ma linii podziału jak w przypadku soczewek dwuogniskowych i wydaje się to być korzystne.