22 lipca 2015

Soczewki progresywne: nowość w dziedzinie korygowania wad wzroku

Innowacyjnym rozwiązaniem, korygującym wady wzroku, jakie ostatnimi czasy pojawiło się na rynku medycznym są soczewki progresywne. Tylko jedna para okularów, a umożliwia widzenie w każdej odległości, dlatego są idealnym sposobem korygowania wad wzroku, związanych z wiekiem.korygowanie wad wzroku

Chodzi tu głównie o prezbiopię, pojawiającą się po 40. roku życia. Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na tego typu soczewki, producenci szkieł zadbali o to, by sprostać wymaganiom prezbiopów, niezależnie od etapu choroby, tworząc soczewki o różnych zastosowaniach oraz projektując szeroką gamę oprawek, spośród których, każdy użytkownik, będzie mógł wybrać zadowalający go produkt.

Jak działają soczewki progresywne?

Ich największym atutem jest zastosowanie zdolności skupiającej mniejszej w górnej części przeznaczonej do dali, a większej w dolnej części przeznaczonej do bliży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można uniknąć noszenia różnych okularów na co dzień, a innych do czytania. Przy użyciu soczewek progresywnych wystarczy jedna para okularów.

Jak używać soczewek progresywnych?

1) Gdy użytkownik soczewek chce zobaczyć przedmioty z dużej odległości, musi skierować oczy w górną część soczewki.

2) Gdy w grę wchodzi, dostrzeżenie obiektu znajdującego się blisko, jak na przykład tekst itp., należy wzrok kierować na dolną część soczewki.

3) Gdy mamy do czynienia, z obiektami średnio oddalonymi, trzeba kierować oczy w środkowy obszar soczewki.

używanie soczewek progresywnychNiemniej jednak, rozwinięta technologia zastosowana w soczewkach progresywnych, pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Co prawda, od wynalezienia soczewek progresywnych, minęło już ponad pięć dekad,jednakże dopiero teraz zyskują one należną popularność, to wszystko przez wzgląd na zastosowaniu w nich innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły na natychmiastową adaptację oka. Dziś już wiemy, że soczewki pozwoliły prezbiopom widzieć i czuć się komfortowo w każdej sytuacji.