27 grudnia 2022

Korzystanie z HSA/FSA w 2022 r.

Czy masz pozostałe fundusze FSA/HSA na rok 2022?
Czy potrzebujesz pomocy, jak je wykorzystać?

Zacznijmy od podstaw...

FSA (Flexible Spending Account) i HSA (Health Savings Account) są programami oferowanymi przez pracodawców w celu odkładania funduszy przed opodatkowaniem na różne wydatki związane z opieką zdrowotną.

Podczas gdy fundusze HSA są odnawiane, FSA jest planem typu "wykorzystaj lub strać". Fundusze te muszą być wykorzystane do 31 grudnia każdego roku, w przeciwnym razie stracisz pieniądze.

Oba programy są świetnym sposobem na zakup wszystkich rodzajów okularów na receptę (okularów i okularów przeciwsłonecznych) od Zenni. Dotyczy to soczewek jednoogniskowych, dwuogniskowych, progresywnych oraz naszych nowych soczewek Blokz® i Transitions®.

Państwa fundusze FSA/HSA mogą być również wykorzystane na pokrycie kosztów badań okulistycznych, a czasami na zakup akcesoriów do okularów (takich jak chusteczki do czyszczenia soczewek, futerały, łańcuszki i zestawy naprawcze).*

Jak korzystać z FSA/HSA w Zenni?

Jeśli posiadasz kartę debetową FSA/HSA, możesz po prostu użyć jej do dokonania zakupu na naszej stronie internetowej.

Jeśli nie posiadasz karty debetowej FSA/HSA, możesz uzyskać paragon z wyszczególnionymi pozycjami, aby przedstawić go do zwrotu kosztów. Paragon można znaleźć na swoim koncie w Zenni lub skontaktować się z naszym wielokrotnie nagradzanym działem obsługi klienta, który w każdej chwili może wysłać go do Państwa pocztą elektroniczną.

Chcesz dokonać zwrotu zakupionych okularów FSA/HSA?

W Zenni przyjmujemy zwroty z jakiegokolwiek powodu do 30 dni w celu uzyskania kredytu sklepowego. Jeżeli potrzebujesz zwrotu, sprawdź najpierw w swoim programie FSA/HSA, jaka jest ich polityka dotycząca zwrotów. Niektóre programy FSA nie zezwalają na zwroty, jeżeli upłynął termin ważności środków.

*Proszęsprawdzić w swoim indywidualnym programie, czy pokrywają one akcesoria do okularów.

Więcej informacji
:Płacenie za opiekę nad wzrokiem