29 marca 2021

Kolorowe kontakty to świetna opcja, ale skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą!

Wpływ i oddziaływanie kolorów różni się w zależności od kraju i kultury. Jednak bez względu na to, gdzie mieszkasz, najprawdopodobniej najpotężniejsze wybory kolorystyczne w Twoim życiu to te, których dokonujesz sam dla siebie. Kolory, które wybierasz dla swoich ubrań, włosów, deskorolki - cokolwiek by to nie było - mogą odzwierciedlać Twoją osobowość, stanowić oświadczenie lub po prostu urozmaicać Twój dzień.

To samo może być prawdziwe dla koloru oczu, jak również. Aby jednak zadbać o swoje oczy i zapewnić im bezpieczeństwo, koniecznie udaj się do licencjonowanego optyka lub okulisty po receptę i profesjonalne dopasowanie soczewek - nawet jeśli masz doskonały wzrok. I kupuj soczewki tylko u sprzedawcy, który wymaga recepty.

Naturalnie wyglądające soczewki kolorowe oferują doskonałą jakość widzenia i komfort - z korekcją lub bez niej

Dzisiejsza zaawansowana technologia soczewek kontaktowych zapewnia różnorodność kolorowych soczewek, które wyglądają wspaniale, oferują doskonałą jakość widzenia i są bardzo wygodne. I nie są one przeznaczone tylko dla osób, które potrzebują korekcji wzroku.

Specjaliści mogą również przepisać i dopasować Twoje oczy do kolorowych soczewek kontaktowych, które nie zapewniają korekcji wzroku. Osoby myślące kreatywnie mogą nawet chcieć połączyć wygląd niekorekcyjnych soczewek kolorowych z okularami, które już noszą.

Wybór kolorów też jest naprawdę duży.

Na przykład, kolorowe soczewki kontaktowe są dostępne w ośmiu kolorach: jadeitowym, niebieskim, aqua, zielonym, orzechowym, szarym, niebieskim topazowym i brązowym. Wykorzystują one zaawansowany technologicznie proces barwienia, który daje Twoim oczom bardziej naturalną i realistyczną zmianę koloru - jeśli ten rodzaj rzeczy jest dla Ciebie ważny.

Kolorowe i kostiumowe soczewki kontaktowe to tak naprawdę urządzenia medyczne

Ponieważ Twoje oczy są jedną z najważniejszych i najdelikatniejszych części Twojego ciała, to co do nich wkładasz musi być medycznie bezpieczne i odpowiednio dopasowane. Dlatego właśnie soczewki kontaktowe są uważane za urządzenia medyczne, nawet jeśli mogą być używane jak modne akcesoria lub makijaż.

Niezależnie od tego, czy są one przeznaczone do długotrwałego użytku, na jednorazowy bal przebierańców, czy też do krótkotrwałego odgrywania jakiejś postaci, przed zakupem jakichkolwiek kolorowych lub ozdobnych soczewek kontaktowych należy dobrze się zastanowić. Najważniejszym krokiem jest konsultacja z licencjonowanym optykiem lub okulistą. Nawet jeśli nie potrzebujesz korekcji wzroku, badanie wzroku, wypisanie recepty i dopasowanie soczewek kontaktowych przez specjalistę jest niezbędne.

Soczewki kontaktowe, które nie są dokładnie dopasowane do Twoich oczu mogą powodować poważne problemy z oczami, w tym:

  • Zadrapania, skaleczenia i otwarte owrzodzenia
  • Naczynia krwionośne wrastające w rogówkę
  • Uszkodzone lub upośledzone widzenie
  • Potencjalnie oślepiające infekcje oczu

Specjaliści z dziedziny okulistyki i opieki zdrowotnej są szczególnie zaniepokojeni liczbą nielicencjonowanych dostawców sprzedających popularne soczewki kostiumowe i inne ozdobne kontakty niczego nie podejrzewającemu społeczeństwu.

Bądź bezpieczny dla dobra swojego wzroku

Dla wielu osób, kolorowe soczewki kontaktowe są świetnym sposobem na tymczasową zmianę koloru oczu. Mogą być również dla Ciebie. Po prostu bądź bezpieczny i mądry w swoich wyborach. Udaj się do swojego okulisty po profesjonalną opiekę. I niezależnie od tego, czy kupujesz w Internecie czy osobiście, kupuj soczewki kontaktowe tylko od sprzedawcy, który wymaga recepty od okulisty.