20 maja 2022

Jak wybrać odpowiednie okulary dla dziecka?

Czy Twoje dziecko wróciło niedawno do domu z nową receptą od okulisty? Emocje mogą być duże, ponieważ Ty i Twoje dziecko musicie pogodzić się z koniecznością noszenia okularów. Możesz być jednak pewien, że jest to najlepsze rozwiązanie dla zdolności Twojego dziecka do koncentracji, nauki i rozwoju.

Być może wyszedłeś z gabinetu z pewnymi zaleceniami. Jeśli nie, nie martw się, ponieważ mamy dla Ciebie wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć odpowiednią parę okularów dla swojego wyjątkowego malucha. Naszą radą numer jeden jest włączenie dziecka w ten proces tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jeśli poczuje się ono zaangażowane w wybieranie okularów, z przyjemnością i z większym powodzeniem będzie je nosiło!

Znalezienie odpowiedniego dopasowania dla okularów Twojego dziecka

Po zakończeniu badania następnym krokiem jest znalezienie pary okularów, które wytrzymają energię dziecka, zapewniając mu komfort i wyrazistość widzenia. W pierwszej kolejności należy ustalić rozmiar okularów dziecka. Jeśli jest to ich pierwsza para, można uzyskać dobre oszacowanie, wybierając rozmiar na podstawie wieku (sprawdź naszą tabelę tutaj). Jeśli chcesz uzyskać większą dokładność, zmierz szerokość w okularach przeciwsłonecznych, które już dobrze na nie pasują.

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na dobre dopasowanie jest określenie, czy Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia mostka nosowego. Wiele małych dzieci ma nisko osadzone noski, co może powodować, że okulary łatwo się zsuwają. Okulary z noskami lub uniwersalne dopasowanie mostka pomogą utrzymać je na miejscu. Można również rozważyć takie rozwiązania, jak zawiasy sprężynowe, które zapewniają większą elastyczność oprawek podczas ich zakładania, oraz regulowane końcówki zauszników, które zapewniają indywidualne dopasowanie za uszami i pomagają uniknąć uciążliwego szczypania.

Najlepsze materiały na oprawki okularów dla dzieci

Dwa najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się oprawki okularów, to metal i plastik. Każdy z nich ma swoje zalety. Metalowe są świetne, ponieważ są lekkie i zazwyczaj mają noski. Oprawki plastikowe, zwłaszcza acetatowesą dostępne w wielu jasnych i ciekawych wzorach kolorystycznych, które dzieci uwielbiają. W Zenni, szczególnie lubimy nasze trwałe elastyczne oprawki dla dzieci które są wykonane z jednego kawałka plastiku i wyposażone w pasek dla lepszego dopasowania. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę na niektóre materiały (co może być częste), wybierz oprawki wykonane z hipoalergicznego materiału, takiego jak octan lub stal nierdzewna.

Jak zawęzić wybór stylu i koloru

To jest ta część, która najbardziej cieszy dzieci. Zalecamy, aby zacząć od filtrowania oprawek według ulubionego koloru dziecka. Dzięki temu nie będą przytłoczone zbyt wieloma opcjami. Styl oprawek również zależy od osobistych preferencji, przy czym najpopularniejsze opcje to kwadratowe, okrągłe i kocie oczy. Aby dowiedzieć się, jak wybrać najbardziej odpowiedni kształt dla swojego dziecka, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem przewodnik po kształtach twarzy.

Wybór trwałej soczewki

Po wybraniu oprawek, następnym krokiem jest wybór odpowiednich materiałów na soczewki. Odpowiednie soczewki muszą być mocne, trwałe i zapewniać przejrzystość. Ze względu na wysoki poziom aktywności większości dzieci, zalecamy stosowanie soczewek odpornych na uderzenia, takich jak poliwęglan lub Trivex. Wytrzymałość i odporność na uderzenia obu tych materiałów sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem dla dzieci. Jako materiał najwyższej jakości, Trivex® jest 10% lżejszy niż poliwęglan,

Ponieważ dzieci są bardziej niż kiedykolwiek uzależnione od urządzeń cyfrowych i ekranów, ważne jest, aby chronić ich oczy przed zagrożeniami związanymi z niebieskim światłem. Badania wykazały, że nadmiar niebieskiego światła pochodzącego z ekranów cyfrowych i sztucznego oświetlenia może powodować zmęczenie oczu, bóle głowy, nieostre widzenie, suchość oczu i zakłócenia snu. Zenni oferuje Blokz™ Trivex®która jest najwyższej jakości soczewką odporną na uderzenia, zaprojektowaną do całodziennego noszenia i ochrony przed niebieskim światłem, jak również promieniami UV emitowanymi przez słońce.

Ochrona przed promieniowaniem UV jest ważna

Jak wszyscy wiemy, ochrona młodych oczu przed ostrym promieniowaniem UV jest koniecznością. Możesz być pewny, że wszystkie soczewki Zenni posiadają ochronę UV, niezależnie od odcienia. Jeśli jednak Twoje dziecko będzie potrzebowało soczewek na receptę, dlaczego nie miałyby one pełnić podwójnej funkcji - okularów przeciwsłonecznych?

Jeśli chodzi o łatwość i funkcjonalność, popularną opcją soczewek dla dzieci są soczewki fotochromowe. Soczewki te automatycznie zmieniają się z przezroczystych w pomieszczeniach na przyciemnione okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, więc nie musisz się martwić, że dziecko będzie musiało zmieniać dwie pary okularów.

Para zapasowa, proszę!

Mądra rada: zawsze miej zapasową parę okularów na wypadek nagłych wypadków. Nawet najmocniejsze materiały mogą się czasem zepsuć, a jak wiadomo, wypadki się zdarzają. Jeśli Twoje dziecko zgubi lub zniszczy swoje oprawki, będziesz wdzięczny za tę zapasową parę! Okulary Zenni w przystępnych cenach pozwalają na posiadanie wielu par okularów bez nadwyrężania budżetu.

Teraz jesteś lepiej przygotowany do zakupu nowych okularów dla Twojego dziecka. Weź swoje dziecko i udaj się do Zennii bawcie się dobrze wybierając dla niego nowe, ulubione okulary.