2 kwietnia 2023

Jak wybrać odpowiednie okulary Cat-Eye dla swojej twarzy

Okulary typu kocie oczy to obecnie ogromny trend w okularach. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kształtów, rozmiarów i kolorów, jest to styl łatwy do noszenia dla prawie każdego. Kluczem do wyboru idealnej pary jest znalezienie odpowiedniego kociego oka dla Twojego kształtu twarzy.

Okulary typu kocie oczy dla owalnej twarzy

Ten kształt twarzy może przyciągnąć prawie każdy styl kociego oka, od zbyt dużych do chudych, wąskich oprawek. Nie jesteś pewna, która para jest dla Ciebie odpowiednia? Dobrą zasadą jest wybieranie oprawek, które są nieco szersze niż najszersza część Twojej twarzy.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla owalnych twarzy.

Okulary Cat-Eye dla kwadratowych twarzy

Wąskie oprawki wydłużają twarz, a odwrócone skrzydła okularów typu "kocie oczy" zapewniają równowagę w przypadku kwadratowej twarzy. Spróbuj stylu ze skrzydłami, który ma zaokrąglone krawędzie, aby zmiękczyć swoje rysy, i unikaj kwadratowych lub prostokątnych oprawek.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla kwadratowych twarzy.

Okulary Cat-Eye dla okrągłych twarzy

Aby odciągnąć uwagę od zaokrąglonych policzków lub pełniejszej linii szczęki, wybierz okulary przeciwsłoneczne typu "kocie oczy", które są bardziej kanciaste. Oversize'owa oprawka, która zakrzywia się ku górze, lub taka, która jest grubsza, również schlebi okrągłej twarzy.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla okrągłych twarzy.

Okulary Cat-Eye dla twarzy sercowych

Oprawki typu kocie oczy, które są szersze niż czoło, najlepiej sprawdzają się w przypadku twarzy w kształcie serca. Aby uzyskać zrównoważony wygląd, postaw na jasne kolory lub odważnie wybierz klasyczne oprawki w kolorze skorupy żółwia ze zdobionymi krawędziami.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy w kształcie serca.

Okulary Cat-Eye dla diamentowych twarzy

Okulary bez obręczy lub z półobręczami świetnie sprawdzają się w przypadku twarzy w kształcie diamentu. Wybierz kanciasty styl okularów typu kocie oczy z wyraźnymi skrzydełkami, aby zrównoważyć linię szczęki i złagodzić ogólny wygląd.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy w kształcie diamentu.

Okulary Cat-Eye dla twarzy typu gruszka

Twarze w kształcie gruszki mają zazwyczaj szerszą linię szczęki i wąskie czoło. Wybierz okulary typu cat-eye inspirowane lotnikami lub o kanciastym, kwadratowym kształcie. I nie bój się bawić kolorem!

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy typu gruszka.